Dni Tykocina 2011
I Rajd Polskich Kobiet
Księga Gości
Forum
Bary i Restauracje

››› Dni Tykocina 2011
16.06.2011
25-26 czerwca 2011 r.
Sobota 25.06.2011 – Plac Czarnieckiego:
godz. 15.00 – Uroczyste otwarcie i przekazanie kluczy do bram miasta przez Burmistrza Tykocina
godz. 15.15-20.00 – Spartakiada Sołectw Gminy Tykocin – zawody rekreacyjno-integracyjne, m. in. przeciąganie
samochodów, spacer farmera, rzut jajkiem, w przerwach koncert zespołu muzycznego
godz. 18.00 – Koncert Magdy Niewińskiej
godz. 20.00 – Magia Nocy Świętojańskiej – szukanie kwiatu paproci i wiosła flisaka
godz. 21.00 – Uroczyste rozdanie nagród w Spartakiadzie Sołectw Gminy Tykocin,
godz. 22.00 – Gwiazda wieczoru „VERDIS”
Niedziela 26.06.2011 – Plac Czarnieckiego
godz. 12.00-18.00 – Piknik z „Piotruś Pan ,Kapitan Hak i wielka przygoda”
gry, zabawy, konkursy, tańce integracyjne dla dzieci i młodzieży
godz. 14.00 – Występ Trio akordeonowego „AKORD” z Czarnej Wsi Kościelnej
godz. 15.00-17.00 – Dorobek artystyczny Gminy Tykocin:
Koncert muzyczny Zespołu Szkół w Radulach
Pokaz tańca dzieci z Zespołu Szkół i Przedszkola w Tykocinie
Kabaret „Pot Czcinoł” z Centrum Kultury w Tykocinie
Występ zespołu folklorystycznego „Hetmanki”
godz. 18.30 – Wielka Synagoga w Tykocinie
pokaz filmu „Kiriat Białystok” w reż. Dariusza Szady – Borzyszkowskiego i spotkanie z Reżyserem
koncert pieśni żydowskich w wykonaniu zespołu Mizrachi z Wrocławia
godz. 19.00 – Koncert zespołu „ABBA IMITATION”
Imprezy towarzyszące – wystawa lokalnej twórczości, kącik artystyczny na ludowo – 25.06.11.
kącik artystyczny piracki – 26.06.11.
››› Wystawa w Galerii AMITU
12.05.2011
Galeria AMITU zaprasza na Wernisaż wystawy
MACIEJA CIEŚLAKA
„BAJKA MASAJSKA. PODRÓŻ INICJACYJNA”


Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 14.05.2011r, o godz.18.00.
Wystawa potrwa od 14.05.2011r. do 30.06.2011r.

Wystawa jest fotograficzną ilustracją jednej z archetypicznych opowieści afrykańskich o tematyce związanej z męską inicjacją. Składa się z 37 fotografii z opisem narracyjnym.

Projekt powstał w trakcie pobytów artysty w enklawie masajskiej Laikipia w Kenii - miejscu nieskażonym cywilizacją. Jest to artystyczna opowieść o męskiej podróży inicjacyjnej: o marzeniach, stracie, poczuciu słabości, pokonywaniu lęków, słuchaniu ludzi, nie uleganiu pozorom oraz ostatecznym odkryciu i uznaniu własnej siły.

Projekt posiada szereg walorów uniwersalnych. Przesłanie tematyczne dotyka obszaru rozwoju osobistego, dojrzewania, przekraczania granic itp. Równocześnie jest on zapisem dokumentalnym, mającym wartość archiwalną - większość archetypicznych opowieści afrykańskich przekazywana jest z pokolenia na pokolenie tylko w formie ustnej i wiele z nich wciąż nie doczekało się zapisu. Prawdopodobnie żadna w formie ilustracji fotograficznej. Artysta posiada również oryginalny zapis słowny opowiadanej historii, który będzie towarzyszył wystawie podczas jej trwania.

Miejscem projektu była Laikipia - wolna od turystów i komercji wyżynna równina rozciągająca się u podnóża góry Mt. Kenia (5199 m n.p.m.), nazywanej przez Afrykanów Świętą Górą. Jest zamieszkana niemal wyłącznie przez wojownicze plemię Masajów – jedno z najliczniejszych plemion afrykańskich, które wciąż kultywuje dawne zwyczaje i opiera się wpływom współczesnej cywilizacji. Leży w obrębie Wielkiego Rowu Afrykańskiego, obszaru uznanego przez antropologów za kolebkę ludzkości.

Maciej Cieślak (1967) – fotograf, doktor fizyki, doradca kapitałowy. Fotografię traktuje jako medium spotkania z drugim człowiekiem. Najczęściej używa form portretowych i reporterskich. Jego pasją jest również fotografia podróżnicza. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Nagrodzony w tegorocznym Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic w kategorii „Ludzie”. Ukończył studia z fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie Ruprechta-Karola w Heidelbergu, studia z ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia fotograficzne w Studium Fotografii ZPAF. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Mieszka i pracuje w Warszawie.


Wystawa prezentowana była w tym roku w Galerii “ Pauza” w Krakowie oraz w Galerii “Gardzienice” w Lublinie.


Wystawę można oglądać od poniedziałku do niedzieli w godz. 11-18.

info: Galeria AMITU
Pl. Stefana Czarnieckiego 9 16-080 Tykocin
tel. 512 377 287 www.amitu.pl
››› Zdobycie Tykocina 2011
19.04.2011
Narwiańskie Stowarzyszenie Krajoznawcze, Podlaska Brygada Rekonstrukcji, Centrum Kultury w Tykocinie oraz Zamek Tykocin zapraszają na "Zdobycie Tykocina - rekonstrukcję bitwy o Tykocin z 1657 roku".
Tegoroczna edycja imprezy upamiętniającej świetne zwycięstwo wojsk Rzeczypospolitej nad siłami szwedzkimi i radziwiłłowskimi odbędzie się na terenie tykocińskiej twierdzy w weekend 30 kwietnia - 1 maja.
W sobotę 30 kwietnia na terenie zrekonstruowanego obozu wojsk Rzeczpospolitej rycerstwo będzie ćwiczyć się w sztuce wojennej, odbywać pojedynki i harce, czynić przygotowania do bitwy, prezentować musztrę i egzercerunki. Następnego dnia, 1 maja o godzinie 14:00 hetman Paweł Jan Sapieha poprowadzi wojska do bitwy o Tykocin. W śmiertelnej walce zewrą się ze sobą m.in.: artylerzyści, rajtarzy, pospolite ruszenie, jazda pancerna, piechota węgiersko-polska oraz regimenty muszkieterów i pikinierów. Wstęp na imprezę jest wolny.

Plan Zdobycia Tykocina
30 kwiecień sobota (zamek )
9:00 - 18:00 obóz otwarty dla widzów
12:00 - 15:00 turniej szabli bojowej, turniej łuczniczy
15:00 otwarcie wystawy "Zdobycie Tykocina w fotografii" Romy
Lubińskiej oraz członków grupy Jupiter z tykocińskiego Centrum Kultury
(dziedziniec zamku)
17:00 Potop szwedzki na Podlasiu - wykład (dziedziniec zamku)

1 maj niedziela
14:00 - Zdobycie Tykocina - inscenizacja bitwy o Tykocin (przyzamkowa łąka)
15:30 - Prezentacja wojsk (dziedziniec zamku)

Kontakt z organizatorami:
Adam Rudawski
505 725 160

››› Wernisaż w Villi Regent
12.04.2011
VILLA REGENT oraz EUROPEJSKA FEDERACJA ARTYSTÓW I MALARZY ma zaszczyt zaprosić na wernisaż malarski, który odbędzie się dnia 15 kwietnia
(piątek) o godz. 18-tej w restauracji REGENT w Tykocinie przy ul. Sokołowskiej 3. Wernisaż będzie podsumowaniem dwu tygodniowego pleneru, na którym tacy mistrzowie jak Alojzy Balcerzak, Janusz Lewandowski, Józef Zdziech, Vasili Yasiuk utrwalali na płótnie urokliwe zakątki Tykocina i okolic.

info i zdjęcia: Mariusz Ciołko
››› CMENTARZ PARAFIALNY W TYKOCINIE - ŚWIADECTWO NASZYCH DZIEJÓW
30.10.2009
CMENTARZ PARAFIALNY W TYKOCINIE - ŚWIADECTWO NASZYCH DZIEJÓW

Cmentarz parafii Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie jest na obszarze dzisiejszego województwa podlaskiego najstarszą katolicką nekropolią usytuowaną poza miastem. Założył ją proboszcz i superior tykocińskiego Domu Misjonarzy ksiądz Andrzej Cykanowski na początku 1795 r., na gruncie ofiarowanym przez Bractwo Różańca Świętego. Teren cmentarza ogrodzono drewnianym parkanem i obsadzono drzewami. Z czasem ustawiono na środku wielki drewniany krzyż, a w rogu od strony traktu do Złotorii zbudowano drewniany budynek zwany kostnicą..
Dnia 12 lutego 1795 r. zmarły pierwsze trzy osoby, które pogrzebano na „na cmentarzu nowo założonym i poświęconym za miastem”. Byli to świętej pamięci:

KATARZYNA POKRASINA wdowa lat 70 z Tykocina
MATEUSZ NARKOWSKI ojciec rodziny, lat 34 ze Słomianki
FRANCISZKA roczne dziecko, córka Marianny służącej z Tykocina

Przez kolejne dziesięciolecia księża proboszczowie urządzali i porządkowali parafialny cmentarz. Ks. Wincenty Janiszewski w 1857 r. ogrodził murem nową część cmentarza, a ks. Julian Brzostowski w latach 90-tych XIX w. uporządkował cmentarną zieleń oraz wytyczył wzdłuż i wszerz alejki. W latach czterdziestych XIX w. zbudowano murowane katakumby, a w 1885, po śmierci Jana Glogera dziedzica z Jeżewa, syn jego Zygmunt wzniósł okazały rodzinny grobowiec w kształcie neogotyckiej kaplicy. W 1895 r. na nowo wytyczonej osi cmentarza małżeństwo Kotłowskich z Tykocina ufundowało kościół cmentarny, także w stylu neogotyckim.
Tykociński cmentarz parafialny jest dzisiaj szczególnym świadectwem dziejów miasta i regionu. Kaplica rodziny Glogerów to mauzoleum wybitnych postaci tworzących kulturę naszej ziemi. Spoczywa w niej Jan Gloger, znakomity ogrodnik i malarz, jego żona Michalina z Wojnów Glogerowa - rodzice wielkiego polskiego uczonego, historyka, archeologa i pisarza Zygmunta Glogera. Także pierwsza jego żona Aleksandra z Jelskich oraz syn Stanisław. Nieco dalej na wzgórzu widnieją katakumby zbudowane w 1841 r. z epitafiami : Rozalii Gross, zm. w 1841 r., Niemiry, zm. w 1859 r., Franciszka Piętki, syna Benedykta i Konstancji, urodzonego w Warszawie, a zmarłego w wieku 75 lat 30.XII.1849 (11.I.1850), pułkownika byłych wojsk polskich, potem pisarza tykocińskiego magazynu solnego.
A jeszcze groby proboszczów i księży ze Zgromadzenia Misjonarzy i zakonu bernardynów, którzy wskutek carskich represji po powstaniu styczniowym musieli opuścić macierzyste zakonne kościoły. Pośród nich grób księdza Konstantego Ludziusa, rektora kościoła pobernardyńskiego, ostatniego ze zakonu bernardynów. Obok groby artystów, między którymi jest grób Zygmunta Bujnowskiego malarza tykocińskiego pejzażu, groby znakomitych rodzin Dziekońskich, Bohdanowiczów, Truskolaskich, Kąckich - to świadectwa wielkości ducha i umysłu synów i córek tykocińskiej ziemi. W kościółku znajduje się epitafium ks. Kaliksta Kruszewskiego, w latach 1865 – 1891 proboszcza parafii, który zamyka piękną historię działalności ojców misjonarzy w Tykocinie. W starej części cmentarza w pobliżu katakumb stoi tajemnicza murowana kapliczka, nazywana „Latarnią Umarłych”. Prawdopodobnie jest to czyjś nagrobek, ale czas zatarł inskrypcje na blaszanych tabliczkach. Kto pod nim spoczywa? Może szlachetnie urodzona Marianna Lenczewska z Rzędzian, zmarła 17 lutego 1795 r? A może Marianna Żędzianówna z tejże wsi Rzędziany, która zmarła 7 marca 1795 r. w wieku 10 lat?
Dzisiaj otoczmy modlitwą wszystkich na tym cmentarzu spoczywających i zapalmy znicze, także na tych bezimiennych zapomnianych grobach..

Nadesłał: Tadeusz Świętorzecki
››› Dni Kultury Katolickiej
17.10.2009
W dniach 9-11.10.2009r. odbyły się w Tykocinie DNI KULTURY KATOLICKIEJ. Rozpoczęły się w piątek koncertem pieśni religijnych w wykonaniu zespołu Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, w parafialnym kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej. Koncert zorganizował Ks.Kanonik Witold Nagórski.
Sobotnie popołudnie poświęcone było Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Na godz.15.00 zaplanowano wernisaż wystawy fotografii Arturo Mari i Adama Bujaka „Promieniowanie świętości”, zorganizowanej przez Muzeum w Tykocinie- Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku i Katolickie Centrum Kultury w Krakowie. Otwarcia dokonał Ksiądz Karol Żochowski, wikariusz parafii tykocińskiej. Wernisaż połączony był z recytacją poezji Karola Wojtyły przygotowaną przez Jana Dajdę, V-ce Dyrektora Zespołu Szkół i Przedszkola w Tykocinie. Wystawa ukazuje kilkadziesiąt zdjęć dwóch wybitnych fotografików papieskich, z całego Pontyfikatu Jana Pawła II. Na tych fotografiach została uwieczniona niezwykłość postaci Ojca Świętego, którą zadziwiał cały świat.
Wieczorem można było obejrzeć w Alumnacie film „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” w reżyserii Wandy Różyckiej-Zborowskiej.
Niedziela była wspomnieniem polskiego Kapelana Solidarności – Księdza Jerzego Popiełuszki, walczącego dobrocią i słowem o wartości, dla których zapłacił najwyższą cenę. Najpierw została odprawiona uroczysta Msza Św., celebrowana przez Księdza Proboszcza Stanisława Szymborskiego. Na tę okoliczność gościliśmy w naszej XVIII-wiecznej barokowej świątyni najwybitniejszych polskich artystów :
-światowej sławy, znakomitego aktora filmowego i teatralnego – Jerzego Zelnika,
wirtuoza organów, twórcę i organizatora Międzynarodowego Festiwalu
Muzyki Organowej i Kameralnej – Roberta Grudnia;
oraz Profesora Akademii Muzycznej w Kijowie, sławnego
multiinstrumentalistę, kompozytora i dyrygenta – Georgija Agratina.

Artyści zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny „Zło dobrem zwyciężaj” w 25. rocznicę męczeńskiej śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki. Artystyczna ranga przygotowanego programu oraz głębia przekazywanej treści wymagała szczególnego skupienia. W ciszy i z wielką uwagą, licznie zgromadzeni wierni, którzy wypełnili cały kościół, wysłuchali godzinnego spektaklu.
Odpowiednia sceneria: portret Ks.Jerzego Popiełuszki - rysunek Alicji Matusiewicz, emerytowanej nauczycielki tykocińskiej szkoły, rozjaśniony blaskiem palących się świec, ułożony krzyż z czerwonych zniczy, które zapłonęły podczas recytacji Jerzego Zelnika oraz wspaniała muzyka organowa, połączona z fletnią Pana i cymbałami w wykonaniu Roberta Grudnia i Georgija Agratina, wprawiła nas w wyjątkowy, niepowtarzalny nastrój. Wzruszające słowa sławnego aktora, bardzo głęboko nas poruszyły.
Dzięki temu spektaklowi ożyła pamięć o Ks.Jerzym Popiełuszce – wielkim bohaterze i obrońcy Ewangelii, który zginął za polską Solidarność oraz za prawdę Chrystusową.
Obchody Dni Kultury Katolickiej zakończyły się w Centrum Kultury w Tykocinie otwarciem wystawy malarstwa Haliny Roszkowskiej przez Dyrektora Tadeusza Wądołowskiego.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób i instytucji, które udzieliły wsparcia finansowego, dzięki którym zorganizowano w Tykocinie Dni Kultury Katolickiej.
- Obiekt zabytkowy Alumnat, Ks. Witold Nagórski
- Firma Marklin, Skład Opału, Materiałów Budowlanych, i Nawozów w Tykocinie, Marek Malinowski
- Apteka „Na Starym Rynku” w Tykocinie, Tomasz Stępkowski
- Wydawnictwo Nawigator w Białymstoku, Andrzej Sokólski
- Państwu Agnieszce i Jerzemu Trypuciom z Białegostoku
- Państwu Hannie i Stanisławowi Ołdziejom z Bydgoszczy
- Państwu Lidii i Józefowi Trypuciom z Białegostoku

Serdecznie dziękujemy kilku ofiarodawcom bezimiennym.

Marzena Pisarska-Kalisty
››› V Turniej Tańca
17.06.2008
Zdjęcia: J.W.K
››› Relacja z wieczoru muzealnego
13.03.2007
Dnia 11 marca 2007 roku o godz. 18.00 w tykocińskim Domu Talmudycznym odbył się już trzeci wykład z cyklu WIECZÓRÓW MUZEALNYCH.

"Wydarżyło się 485 lat temu w mieście Grodnie"
stosunki polsko-żydowskiew Tykocinie na przestrzeni wieków" - tak brzmiał tytuł już drugiego wykładu Pani Małgorzaty Choińskiej.
Pani Choińska opisała po krótce zgromadzonej publice stosunki polsko-żydowskie. Niektóre fakty były dla nas czymś nowym, a niektóre podlegały dyskusji, tak więc pod koniec spotkania zawrzała gorąca debata. Wśród zainteresowanych znalazła się również nieliczna grupka szkolnej młodzieży.

Dziękujemy p. Małgorzecie Choińskiej za ten wykład, i już dziś zapraszamu na kolejne spotkanie WIECZÓRU MUZEALNEGO, które odbędzie się 15 kwietnia.

info. Mariusz Makarski
zdjęcia : Artur Mańko
››› Wieczór Chanukowy
12.12.2006
MUZEUM W TYKOCINIE ODDZIAŁ MUZEUM PODLASKIEGO W BIAŁYMSTOKU
zaprasza do Wielkiej Synagogi na

WIECZÓR CHANUKOWY

Dn (...)
››› Warto zapytać o kulturę.
30.10.2006
Podczas debaty "Warto zapytać o kulturę" (27.28.10) szef Domu Pracy Twórczej w Wigrach Dariusz Jachimowi (...)
››› Jarmark Historyczny w Tykocinie
07.08.2006
Jarmark Historyczny w Tykocinie odbędzie się 15 sierpnia 2006 , wtorek w godzinach od 14:00 do 18:00 na parkingu przy Mu (...)
››› Otwarcie Wystawy
18.06.2006
W dniu dzisiejszym tj. 18.06.2006 w Muzeum w Tykocinie otwarto wystawę rysunków dzieci ze Stowarzyszenia Chesed na Ukrai (...)
››› Festyn historyczny w Krzeczkowie
05.06.2006
Zamieściłem kilka zdjęć z "Festynu historycznego" który odbył się w Krzeczkowie na starym grodzisku sredniowie (...)
››› Na Zamość
31.05.2006
Tykocińska grupa rekonstrukcji historycznych występująca do niedawna pod nazwą Kompanija Szlachecka, a obecnie jako Posp (...)
››› Noc Muzeów
16.05.2006
Muzeum w Tykocinie zaprasza 20 maja 2006 r. (zachód słońca godz. 20.31) na Noc Muzeów
Przez cały dzień w Wielkiej Synag (...)
››› Spotkanie z Izabellą Klebańską
09.05.2006
Dnia 09.05.2005 przy współorganizacji Książnicy Podlaskiej w Białymstoku i Biblioteki Publicznej w Tykocinie odbyło się (...)
››› IV SPOTKANIA MISTRZÓW MAŁYCH OJCZYZN
07.05.2006
IV SPOTKANIA MISTRZÓW MAŁYCH OJCZYZN
SUPRAŚL i TYKOCIN - historyczne miasta Podlasia
Muzeum Niepodległości w Warszawie (...)
››› Koncert w Muzeum
03.05.2006
Zdjęcia: tym
››› Święto Pesach
18.04.2006
Zamieszczam zdjęcia zrobione podczas Święta Pesach w Synagodze w Tykocinie. Inscenizację upamiętniającą to wydarzenie pr (...)
››› 1 rocznica śmierci Jana Pawła II
03.04.2006
W pierwszą rocznicę śmierci naszego papieża Jana Pawła II w Tykocinie tak jak i w bardzo wielu innych miastach i miejsco (...)
››› Koncert w Synagdze
09.03.2006
W dniu dzisiejszym w Synagodze odbył się koncert białoruskiego zespołu muzycznego ,,Gwiazda Betlejemu". Zamieszczam (...)
››› Warsztaty artystyczne
19.02.2006
W dniach 17-18-19 lutego w Centrum Kultury odbyły sie warsztaty artystyczne młodzieży z VIII L.O.w Białymstoku, prowadzo (...)
››› Fotoreportaż "Zimowa Akademia Sztuki"
13.02.2006
Już tradycyjnie podczas ferii zorganizowane zostały dla dzieci i młodzieży zajęcia pod stałą nazwą "Zimowa Akademia (...)
››› Mistrzostwa Szkoły w Tańcu Towarzyskim
8.02.2006
Dnia 19 stycznia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tańcu towarzyskim.
Dzieci brały udział w 2 kategoriach:
-taniec stand (...)
››› Otwarcie wystawy
18.01.2006
Dzisiaj tj. 18 stycznia 2006r. w salach babińca Wielkiej Synagogi w Tykocinie została otwarta wystawa "Tkanina Dwu (...)
››› II miejsce "Hetmanek"
16.01.2006
W dniu 15.01.2006 zespoł Hetmanki zajął II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym, który odbył sie po raz VII w Cz (...)
››› Wieczór Chanuka
10.01.2006
W każdym żydowskim domu na ten radosny czas stawiano w oknach świece lub oliwne lampki. Jakże pięknie musiało wtedy wygl (...)
››› Kalendarz spotkań w Wielkiej Synagodze w 2006 roku
10.01.2006
Tradycyjne Świąteczne spotkania w Synagodze Wielkiej w Tykocinie w 2006 roku.

14 III 2006 r. godz. 17.00 – spo (...)
››› Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2006
09.01.2006
Ponad dwa i pół tysiąca złotych zebrali kwestujący podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tego na (...)
››› John van der Put w Tykocinie
29.12.2005
Wczorajszego wieczoru na deskach Centrum Kultury w Tykocinie wystąpił angielski magik John van der Put. Zaprezentował on (...)
››› Jestem jaki jestem
18.11.2005
Renia Pączkowska przyjechała do "Dworku nad Łąkami” w Kiermusach szukać swoich korzeni. Ponieważ na Ukrainie (...)
››› Wystawa w Domu Talmudycznym
24.02.2004
"W człowieku tkwi potrzeba piękna; może o tym świadczyć fakt,że piękne, ozdobne przedmioty pojawiły się niemal u z (...)
››› Turniej Tańca
18.02.2005
W dniu 16.01.2005r w Szkole Podstawowej nr.2 odbył się II Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora tej szkoły.Brał (...)
››› Zimowa Akademia Sztuki 2005
12.02.2005
„Zimowa Akademia Sztuki 2005” pod takim hasłem przebiegały tegoroczne ferie zimowe w Centrum Kultury w Tykoc (...)
››› Wiersze oficera AK
17.01.2005
Idąc na autorski wieczór ( 16.I Salon Muzeum) Józefa Grochowskiego, poety, rzeźbiarza i oficera AK, nie domyślałem się, (...)
››› XIII Finał WOŚP w Tykocinie
10.01.2005
W niedzielę 9 stycznia odbył się XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowało piętnastu wolontariuszy, k (...)
››› Wystawa Fotograficzna
07.12.2004
W ostatnią niedzielę tj. 05.12.2004 w Galerii Tykocin została otwarta wystawa fotograficzna Klubu Fotografii Przyrodnicz (...)
››› Uroczystości 11 Listopada
01.12.2004
Jak co roku w Tykocinie obchodzone było święto odzyskania niepodległości dnia 11 listopada. Dzień ten jest również święt (...)
››› Zaduszki w Tykocinie

Drugiego Listopada w Dzień Zaduszny w kościele Trójcy Przenajświętsz (...)

Aktualności
Kultura
Wydarzenia Kulturalne Ciekawe Artykuły Echa Tykocińskie Goniec Tykocki Tykociński Teatr Amatorski Centrum Kultury i Sportu Ziemi Tykocińskiej Twórczość mieszkańców Galeria zdjęć Galeria Tykocin Tykocinianie o których warto pamiętać Koło Wędkarskie
Miasto
Starostwo Powiatowe Urząd Miasta Ważniejsze Adresy Historia Położenie Administrator Portalu
Sport
Piłka Nożna Relacje Live Tenis Stołowy Inne dyscypliny
Komunikacja
PKS VOYAGER TRANS
Turystyka
Nocleg w Tykocinie Kościół Parafialny pw. Trójcy Przenajświętszej Muzeum i Synagoga Kościół Rektoralny pw. Nawiedzenia NMP Pomnik Stefana Czarnieckiego Pomnik Orła Białego Zamek Tykocki Europejska Wieś Bociania Pentowo Narwiański Park Narodowy Szlaki Turystyczne Kontakt z Przewodnikiem Pamiątki Inne Atrakcje
Inne
Chat Ogłoszenia Forum Pogoda Ankieta Ciekawe Linki Księga Gości Wyszukiwarka

Ostatnio dodane
» Dni Tykocina 2011 » Dni Tykocina 2011 » I Rajd Polskich Kobiet » Weekendowe koncerty w muzeum - fotoreportaże » Weekendowe koncerty w muzeum - fotoreportaże » Budowa stadionu w Tykocinie zakończona » Koncert w Muzeum » Recital w Synagodze » 67 Rocznica wywózki do obozów koncentracyjnych - fotoreportaż » 67 Rocznica wywózki do obozów koncentracyjnych
 
  Copyright 2004  «»