Dni Tykocina 2011
I Rajd Polskich Kobiet
Księga Gości
Forum
Bary i Restauracje

››› Artystów Czterech
12.04.2005
10 kwietnia, w Tykocińskim Centrum Kultury, miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa, rzeźby i rysunku. Prawdopodobnie pierwszy raz wystawiło się tu czterech twórców i po raz pierwszy, tu znowu zastrzegam prawdopodobnie,zebrała się rekordowa liczba publiczności.
Na wernisażu obecnych było trzech głównych bohaterów imprezy, trzech, bo czwarty, Dionizy Purta rzeźbiarz nie był w stanie dotrzeć z powodu kłopotów zdrowotnych. Byli jednak: Bartek Stefanowicz – rysunek, Krzysztof Ninkiewicz – grafika i Paweł Kwiatkowski – malarstwo.
Wernisaż oficjalnie nosił nazwę „Artystów czterech”, jednak skromność prezentujących swoje dzieła twórców kazała im zrobić zastrzeżenie, iż sami nie uważają się za artystów z prawdziwego zdarzenia, a hasło „Artystów czterech” wymyślili jedynie z przekory.
Prezentowane prace jednak mogły się podobać. Wrażenie robiły dość niezwykłe prace Bartka Stefanowicza, które w zasadzie trudno zaszufladkować do jakiejś jednej kategorii. Moim skromnym zdaniem – nie popartym wszakże, fachową wiedzą z dziedziny sztuki – prace te to coś z pogranicza komiksu, połączonego z jakimiś mocnymi przeżyciami z dzieciństwa. To oczywiście tylko żart, ale naprawdę tego opisać się nie da, to trzeba zobaczyć.
Grafik Krzysztof Ninkiewicz pokazał, że umie niezwykle wiernie odtworzyć rzeczywistość. Jego obrazki przedstawiające różnoraką architekturę i pejzaże to po prostu – jak dla mnie – mistrzostwo dokładności i wspaniała kreska.
Rzeźby Dionizego Purty...no cóż zaskakiwały że tak powiem różnorodnością. Obok prostych aż do bólu figurek drewnianych bocianów i jakichś bliżej nie dających się zidentyfikować postaci, spodobały mi się „kolonie” rzeźbionych aniołów poustawianych na jednym pniu drzewa, specjalnie do tego przygotowanym, no i oczywiście tzw. „Kotomotyl”. Jego fotografię widać obok tekstu. Była to wisząca na środku sali, drewniana rzeźba.
A prace Pawła? Zajrzyjcie do Galerii i sami oceńcie. Prezentował on bowiem swoją twórczość już dwa razy i każdy zresztą, ze znających jego obrazy ma już pewnie wyrobione zdanie.
Wernisaż otworzyli przemówieniami niezastąpieni w tej roli - Basia Maj i Dyrektor Tykocińskiego Centrum Kultury, Tadeusz Wądołowski.
Wszystkie prace można będzie jeszcze jakiś czas w Galerii zobaczyć, a konkretnie do 10 maja.

fot. i txt.: M.K.
Aktualności
Kultura
Wydarzenia Kulturalne Ciekawe Artykuły Echa Tykocińskie Goniec Tykocki Tykociński Teatr Amatorski Centrum Kultury i Sportu Ziemi Tykocińskiej Twórczość mieszkańców Galeria zdjęć Galeria Tykocin Tykocinianie o których warto pamiętać Koło Wędkarskie
Miasto
Starostwo Powiatowe Urząd Miasta Ważniejsze Adresy Historia Położenie Administrator Portalu
Sport
Piłka Nożna Relacje Live Tenis Stołowy Inne dyscypliny
Komunikacja
PKS VOYAGER TRANS
Turystyka
Nocleg w Tykocinie Kościół Parafialny pw. Trójcy Przenajświętszej Muzeum i Synagoga Kościół Rektoralny pw. Nawiedzenia NMP Pomnik Stefana Czarnieckiego Pomnik Orła Białego Zamek Tykocki Europejska Wieś Bociania Pentowo Narwiański Park Narodowy Szlaki Turystyczne Kontakt z Przewodnikiem Pamiątki Inne Atrakcje
Inne
Chat Ogłoszenia Forum Pogoda Ankieta Ciekawe Linki Księga Gości Wyszukiwarka

Ostatnio dodane
» Dni Tykocina 2011 » Dni Tykocina 2011 » I Rajd Polskich Kobiet » Weekendowe koncerty w muzeum - fotoreportaże » Weekendowe koncerty w muzeum - fotoreportaże » Budowa stadionu w Tykocinie zakończona » Koncert w Muzeum » Recital w Synagodze » 67 Rocznica wywózki do obozów koncentracyjnych - fotoreportaż » 67 Rocznica wywózki do obozów koncentracyjnych
 
  Copyright 2004  «»