Dni Tykocina 2011
I Rajd Polskich Kobiet
Księga Gości
Forum
Bary i Restauracje

››› Goniec Nr 7/22/Grudzień 2004
27.01.2005
ROZMOWA Z TADEUSZEM WĄDOŁOWSKIM, DYREKTOREM CENTRUM KULTURY SPORTU I TURYSTYKI ZIEMI TYKOCIŃSKIEJ
Dobra współpraca.


Kto i po co przychodzi do Centrum Kultury?

Centrum odwiedza przede wszystkim starsza młodzież, ale oczywiście nie tylko. Najpopularniejszy jest Internet. Mamy do niego stały i darmowy dostęp. Można też przyjść na bilard. Dzieci i młodzież uczęszczają na zajęcia muzyczne. Na lekcje grania na pianinie i keyboardzie przychodzi 12 osób.
W Centrum Kultury spotykają się „Hetmanki”, próby ma orkiestra dęta, teatr. Organizujemy wystawy, plenery...

Jaka była najbardziej udana impreza w CK w mijającym roku?

Moim zdaniem Dni Tykocina i oczywiście Dzień Mokradeł.

Jakie są trudności w robieniu imprez w Tykocinie?
Większych problemów nie ma. Przy przygotowaniach imprez doskonale układa się nam współpraca z innymi instytucjami i organizacjami tykocińskimi. Mogę tu wymienić Muzeum, czy Narwiańskie Stowarzyszenie Krajoznawcze. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie się ciągle rozwijała.

Czyim zainteresowaniem cieszyły się tegoroczne imprezy?

W zależności od tego, do kogo były adresowane. Jak były Dni Mokradeł to przyjechali ludzie których interesuje przyroda i wszystko co za tym idzie. Miejscowi przychodzą natomiast najliczniej na Dni Tykocina lub dożynki.
Zresztą również frekwencja zależy od typu imprezy. Wiadomo, że „lekkie imprezy" przyciągają więcej ludzi niż takie spotkania jak np. te w Muzeum z bardem, który wyśpiewywał historię Tykocina.

Plany?

Stworzenie raczej cyklicznej imprezy o charakterze ponadlokalnym, takiej, po której by się o Tykocinie jeszcze więcej mówiło i słyszało

Kto zagra w Tykocinie na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w styczniu?

Z pewniaków to kabaret „Widelec”. Rozmowy trwają. Koncert odbędzie się najprawdopodobniej w świetlicy OSP.

Korzystając z okazji chciałbym życzyć w święta i nadchodzącym roku dużo ciepła i uśmiechu dla wszystkich którzy odwiedzają Centrum Kultury i z nami współpracują.

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał: Adam Rudawski


UDAŁO NAM SIĘ ZATRZYMAĆ NA CHWILĘ PANA RYSZARDA,TYKOCIŃSKIEGO LISTONOSZA I ZADAĆ MU PYTANIE:

Kto jak kto, ale listonosz to przed Świętami chyba lekko nie ma?

Oj nie ma. Im bliżej Świąt, tym mamy więcej pracy. Firmy wysyłają życzenia świąteczne na długo przed Bożym Narodzeniem, ale prywatne osoby robią to w ostatniej chwili. Będziemy pracować nawet w Wigilię.


Proboszcz nagrodzony
Ksiądz Witold Nagórski otrzymał nagrodę marszałka województwa podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
Proboszcza doceniono za jego wkład w ochronę i konserwację zabytków. Oprócz niego nagrodami zostali wyróżnieni Barbara Kazub-Samosiuk z zespołu „Czeremszyna” oraz dziennikarz Wiesław Janicki.
Uroczysta gala odbyła się w Alumnacie.

kibic


Łączy nas Teatr
Kilkudziesięciu Polaków z kilku krajów Europy, uczestników białostockiego konkursu recytatorskiego „Kresy 2004”, gościło 7 grudnia w Tykocinie. Najpierw nasi rodacy obejrzeli zwariowane przedstawienie „Koci koci łapci, pojedziem do babci” w wykonaniu dzieci z „Pędziwiatra”, później udali się na wycieczkę po mieście z tutejszym przewodnikiem. Na zakończenie wizyty recytatorzy obejrzeli „Wdowy” – spektakl tykocińskiego teatru.
Odwiedziny w Tykocinie filmowała Telewizja Białystok. Materiały te wyemitowano później w programie z cyklu „Łączy nas Polska”.
zea.


Pentowo przykładem
Pentowo wygrało konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w Polsce, organizowany przez Ministerstwo Ochrony Środowiska.
W konkursie brało udział kilkaset gospodarstw z całego kraju.


Zarobki Burmistrza
Tykocińska Rada Miejska na posiedzeniu 26 listopada br. zmieniła treść § 1 pkt 3 uchwały sprzed roku odnoszącej się do wynagrodzenia Burmistrza. Zmieniony punkt dotyczył dodatku specjalnego. Nie zmieniono jego wysokości (nadal wynosi on 1695 złotych miesięcznie), lecz bezterminowo przedłużono okres jego wypłacania. Razem zarobki Burmistrza Tykocina wynoszą około 8 tys. złotych.
A.R.
››› Goniec nr 6/21/Listopad 2004
02.12.2004
Hybryda
Jesteśmy świadkami powstawania nowego stylu w architekturze. Mieszkańcy Tykocina, wynajdują coraz to nowe pomysły na to jak upiększyć miasto. Po letniej modzie na zamienianie okolicznych nieużytków w dzikie wysypiska śmieci, hitem jesieni stało
się ozdabianie domów w centrum miasta sidingiem. Dodatkowo, aby nie być posądzonym o brak finezji, plastikiem dekoruje się tylko część elewacji.

Istnieją spore szanse na trwałe zapisanie pomysłu naszych architektów na kartach historii architektury. Niewątpliwie pomocne są tu służby powołane do ochrony zabytków, którym domy- hybrydy tak się spodobały, że aż oniemiały.

kibicWdowy na deskach

Tykociński teatr nie daje swoim widzom chwili wytchnienia. Jeszcze ze sceny nie zeszły Wdowy, czarna komedia Sławomira Mrożka, a już trwają przygotowania do kolejnej sztuki.

Premiera Wdów odbyła się w Herbaciarni w Tykocinie 26 września na dożynki gminne. Komedię można było zobaczyć 5 października, również w Centrum Kultury oraz 26 października w ośrodku Puszcza w Supraślu. Przedstawienie reżyseruje oczywiście Janusz Kozłowski, a w główne postacie wcielili się Marek Malinowski i Elwira Kwiatkowska. Wdowy pojawią się na scenie jeszcze w grudniu.

Na Święto Trzech króli Kozłowski planuje premierę jasełek. W tym przedsięwzięciu wezmą udział prawdopodobnie wszyscy aktorzy tykocińskiego teatru. Jasełka będą składały się z dwóch części. W poważnej zagrają mężczyźni, w lżejszych fragmentach spektaklu zobaczymy kobiety. Panie zagrają też męskie role. Sztuka nawiązywać
będzie między innymi do tradycji Podlasia.

Red.

Aktualności
Kultura
Wydarzenia Kulturalne Ciekawe Artykuły Echa Tykocińskie Goniec Tykocki Tykociński Teatr Amatorski Centrum Kultury i Sportu Ziemi Tykocińskiej Twórczość mieszkańców Galeria zdjęć Galeria Tykocin Tykocinianie o których warto pamiętać Koło Wędkarskie
Miasto
Starostwo Powiatowe Urząd Miasta Ważniejsze Adresy Historia Położenie Administrator Portalu
Sport
Piłka Nożna Relacje Live Tenis Stołowy Inne dyscypliny
Komunikacja
PKS VOYAGER TRANS
Turystyka
Nocleg w Tykocinie Kościół Parafialny pw. Trójcy Przenajświętszej Muzeum i Synagoga Kościół Rektoralny pw. Nawiedzenia NMP Pomnik Stefana Czarnieckiego Pomnik Orła Białego Zamek Tykocki Europejska Wieś Bociania Pentowo Narwiański Park Narodowy Szlaki Turystyczne Kontakt z Przewodnikiem Pamiątki Inne Atrakcje
Inne
Chat Ogłoszenia Forum Pogoda Ankieta Ciekawe Linki Księga Gości Wyszukiwarka

Ostatnio dodane
» Dni Tykocina 2011 » Dni Tykocina 2011 » I Rajd Polskich Kobiet » Weekendowe koncerty w muzeum - fotoreportaże » Weekendowe koncerty w muzeum - fotoreportaże » Budowa stadionu w Tykocinie zakończona » Koncert w Muzeum » Recital w Synagodze » 67 Rocznica wywózki do obozów koncentracyjnych - fotoreportaż » 67 Rocznica wywózki do obozów koncentracyjnych
 
  Copyright 2004  «»